Je to loď nebo metro? Definující obraz povodní v New Yorku

Intenzivní srážky sužovaly New York v pátek a narušily normální život v několika částech města. Guvernérka New Yorku Kathy Hochul i starosta Eric Adams v reakci na situaci vyhlásili stav nouze. Město zažilo jeden z nejdeštivějších dnů za poslední desetiletí. Silné srážky měly významný dopad na město, což vedlo k bleskovým povodním, které zaplavily ulice, sklepy, školy, metro. Obyvatelé města čelili mnoha výzvám, a to jak venku, tak ve svých domovech, protože silné deště způsobily podmáčení ulic, což vedlo k uzavření linek metra.

Na platformách sociálních médií kolovalo několik videí ukazujících znepokojivé podmínky způsobené silnými dešti. Muž jménem Aldrich sdílel video na X, dříve Twitteru, s popiskem: „New York City dnes zažilo rekordní srážky, které vedly k bleskovým povodním v ulicích města, suterénech, školách, metru a vozidlech v nejlidnatějším městě země. město“.

Video ukazuje ženu sedící v metru, která snáší liják, když voda vstoupila do metra otevřenou bránou. Od zveřejnění nashromáždilo video 86 000 zhlédnutí a 168 retweetů.