Americký biolog byl téměř zasažen bleskem

Video zachytilo děsivý okamžik, kdy odborníka na divokou zvěř a biologa málem zasáhl blesk, když natáčel video v Everglades City na Floridě. K incidentu došlo minulý týden, když 35letý Forrest Galante natáčel propagační video pro svůj kanál YouTube na jižní Floridě, uvedla  Fox News .

„Dostáváme skvělé záběry. Krásný den. Voda je čistá. Věci jdou skvěle. Ke konci dne přicházíme na to poslední, co musíme udělat, a začíná se valit déšť… Je to Florida. Tady prší. Neustále se blýská a hromy,“ řekl ve videu, když stál ve vodě po stehna v Everglades.

Jen o pár sekund později udeří blesk těsně vedle něj a přiměje ho, aby se schoval a vyškrábal se z vody. Je slyšet, jak říká: “Dostal jsem ránu. Cítil jsem to. Jo, trefil jsem se. To bolí.“

Po incidentu vyprávěl, že neviděl osvětlení, protože stál čelem ke kameře, ale pamatuje si, jak krátce po náhlém úderu ochrnul.

„Z ničeho nic udeří šílený hrom a tento masivní záblesk. A já nic nevidím, protože stojím čelem k fotoaparátu. Ale cítím, jak se mi zvednou nohy a zadek. Jsem jako doslova paralyzovaný. Jen zlomek sekundy, než se pokusil vyškrábat se na břeh a ven z vody,“ řekl.