Žena jménem Siri byla nucena změnit jméno po nejnovější aktualizaci iOS

Jedna žena ve Spojeném království uvedla, že byla nucena změnit své jméno kvůli nejnovější aktualizaci softwaru Apple iOS. Siri Price sídlící v Edinburghu řekla The Sun , že to musí udělat, aby zabránila iPhonům pingnout pokaždé, když někdo zavolá její jméno. Šestadvacetiletého fitness trenéra nyní znají přátelé jako Siz. Prohlásila, že hlasem aktivovaný digitální asistent Applu se spustí, kdykoli jí její přátelé použijí frázi „Hey Siri“, aby jí zavolali.

„Pracuji v posilovně se spoustou lidí kolem, takže se všichni rychle naučili neříkat ‚ahoj‘, když mě pozdraví, jinak by se hodně pípalo,“ řekla paní Priceová deníku The Sun.

Po nedávné aktualizaci nyní uživatelé potřebují pouze říct „Siri“, aby jejich zařízení začala fungovat.

„Bylo to nepříjemné, ale dalo se to zvládnout. Teď už lidé ani nemohou vyslovit mé jméno. Jsem úplně vzteklá,“ řekla žena.

„Moji spolupracovníci si museli sednout a vymyslet řešení, protože telefony lidí nepřetržitě vypínaly,“ dodala.

Řekla, že její jméno Siri znamená ve staré norštině „krásná žena, která tě vede k vítězství“. Ale zkratka Applu znamená ‚Interpretace a rozpoznávání řeči‘.

„Jsem si jistá, že Apple si místo toho mohl vybrat něco jiného – existuje spousta lidí, kterým se říká Siri a jejich životy se kvůli tomu staly prostě nesnesitelnými,“ řekla paní Priceová.

Apple zatím nic neřekl o situaci paní Priceové.

Další takový bizarní incident byl hlášen z USA, kde žena jménem Alexa Seary řekla, že její celé jméno bylo spouštěčem dvou digitálních asistentů, což byla podle ní „chodící noční můra“.