Stádo ovcí náhodně snědlo 100 kg konopí

Ovce okusovala pořádnou zásobu lékařského konopí rostoucího ve skleníku.

Stádo ovcí poblíž města Almyros v řecké Thesálii nedávno pozřelo téměř 100 kg konopí pěstovaného ve skleníku, uvedl Newsweek . Ovce se uchýlily před povodněmi po bouři Daniel, která zasáhla Řecko, Libyi, Turecko a Bulharsko.

Ovce okusovala pořádnou zásobu lékařského konopí rostoucího ve skleníku. Když je později jejich pastýř našel, všiml si, že se ovce chovají divně.

Pro web TheNewspaper.gr řekl : „Nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči. Měli jsme vlnu veder a přišli jsme o hodně produkce. Měli jsme povodně, přišli jsme skoro o všechno. A teď tohle… stádo vešlo do skleníku a snědlo, co zbylo. Nevím, co říct, upřímně.“

Majitel farmy Yannis Bourounis řekl místnímu rozhlasovému producentovi: „Našli zelené věci k jídlu“ a „skákali výše než kozy, což se nikdy nestane,“ uvedl Newsweek .

Konopí je v Řecku legální pro léčebné účely od roku 2017. V roce 2023 země slavnostně otevřela svůj vůbec první závod na výrobu léčivého konopí. Pěstování konopí pro lékařské použití představuje pro zemi tolik potřebné ekonomické příležitosti, uvedlo médium.

Kraj pěstoval a vyvážel konopí, než bylo jeho držení v roce 1936 zakázáno.

Několik zemí, včetně Británie, Německa, Itálie a Dánska, již povoluje předepisování léčebného konopí a Kanada se stala po Uruguayi druhou zemí na světě, která plně legalizovala marihuanu, čímž skončil 90letý zákaz