Dubrovnik – perla Jadranu

Vydáte-li se do jižní Dalmácie, rozhodně si nenechte ujít úchvatné přístavní městečko Dubrovnik. Jeho součástí je tajuplné historické jádro a osobní přístav. Nedaleko města se nachází oblíbený a vyhledávaný ostrůvek Lokrun.

Historické centrum města obepínají obrovské hradby doplněné o 15 věží. Součástí hradeb je i několik starobylých pevností. Toto opevnění je opravdu výjimečné a zařazuje se mezi cenné památky jihovýchodní části Evropy. Kromě toho jej naleznete zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dubrovnik je ideální dovolena chorvatsko. Město představuje kombinaci překrásných kulturních památek, dokonalých oblázkových pláží a nezapomenutelných zátok, v nichž naleznete tyrkysově modré moře. Také bývá často nazýván perlou Jadranu

Stará část města

Tato část města je pouze pěší zóna. Projít se zde můžete jak po promenádě, tak po širokých hradbách. Ty vám nabídnou dokonalou vyhlídku jak na město, tak i na širé moře. Místní ulice překypují zelení. Naleznete zde i subtropickou flóru. Prim hrají pomerančovníky a citrusovníky.

Také se zde můžete vydat po stopách oblíbených hrdinů kultovního seriálu Hra o trůny. Objevujte krásy města z mořské hladiny v kajaku.

Lákadlem jsou i Letní dubrovnické hry – velmi rozsáhlá kulturní akce, která se zde koná každým rokem.

Možnosti ubytování v Dubrovniku

Dubrovnik nabízí různé možnosti ubytování chorvatsko. Nenároční cestovatelé uvítají zdejší hostely. Na své si přijdou milovníci kempaření, neboť v blízkosti pláže se nachází dobře vybavený kemp. Samozřejmostí je ubytování v hotelových resortech nebo v apartmánech. Hotely nejvyšších kategorií se nacházejí západně od starobylé části města. Některé naleznete i na předměstí, v jižní části města. Ubytovat se můžete také v soukromí. Širokou nabídku naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.