Američan dokázal udělat za hodinu 1010 shybů na hrazdě

Frank Sagona z Colorada překonal Guinnessův světový rekord v počtu zvednutí brady za jednu hodinu s 1010 opakováními, čímž překonal namožení zádových svalů.

Pětačtyřicetiletý muž z Colorada v USA předvedl svou fyzickou zdatnost tím, že pokořil Guinessův světový rekord v nejvyšším počtu shybů k bradě dokončeným během jediné hodiny. Frank Sagona během stanoveného času dosáhl působivých 1 010 chin-upů, čímž překonal dlouhodobý rekord Stephena Hylanda 993, který zůstal nepřekonaný od roku 2011.

Podle Guinessovy knihy rekordů se za posledních deset let pokusilo překonat Stephenův rekord několik lidí, ale žádný nebyl dosud úspěšný. Podle pravidel tohoto rekordu musí být použit úchop podhmatem a po celou dobu musí být udržována správná forma, s tělem zvednutým, dokud není brada nad úrovní tyče, a poté spuštěným, dokud nejsou paže rovné.

„Toto je konečný test síly a mysli nad hmotou,“ řekl Frank.

Frank narazil na nečekanou překážku ve výzvě se zvednutím brady, když jeden den před pokusem o rekord zažil svalové napětí v zádech. Toto zranění ovlivnilo jeho dýchání a způsobilo mu nepohodlí hned od začátku pokusu.

„Tam, kde obvykle dýchám naplno, jsem se dokázal nadechnout jen ze tří čtvrtin,“ řekl.

„Do konce 44 minut jsem se cítil udýchaný. Pak jsem začal mít pocit, že to skutečně zvládnu. Moje zranění mi zpomalilo bradu nahoru a dolů. Vlastně jsem hned po akci zvracel.“