Sledujte: Jak slůně těsně uniká lvům

Video zachycující skupinu lvů, kteří se chopili příležitosti ulovit mladého slona, ​​se stalo virálním na sociálních sítích. Záznam byl natočen v jihoafrickém Krugerově národním parku a byl nahrán na kanál YouTube ‚Latest Sightings‘. Klip původně zachytil Brent Schnupp a byl sdílen 26. září. Od té doby, co byl sdílen, nashromáždil 2,2 milionu zhlédnutí a více než 1000krát se mu líbilo.

Úvodní scéna videa ukazuje slůně hledající svou matku, přičemž tři lvi těsně sledují každý jeho krok. V jednu chvíli slůně dokonce změní kurz, což způsobí, že lvi reagují nervózně. Mládě se však nakonec podaří velkým kočkám uniknout.

„Jak jsme jeli po silnicích v parku, naše očekávání rostlo. Vzrušení z toho, že jsme nevěděli, co může být za rohem, bylo podmanivé. Právě když mě napadlo, narazili jsme na samce lva, který ležérně přecházel silnici. malá loužička. K našemu překvapení se z ničeho nic objevili další dva lvi a připojili se k němu – mladší samec a samice. Zdálo se, že si užívají klidné chvíle soužití,“ řekl pan Schnupp pro Latest Sightings.

„Klid však netrval dlouho. Naši pozornost upoutala dospělá sloní samice, která se vynořila z houštiny před námi. Zdálo se, že je v nouzi a přecházela silnici s velkým spěchem. Tehdy jsme ještě netušili, že nechala za sebou své zranitelné lýtko,“ řekl.

„Lvi, kteří vycítili příležitost, přišli na cestu a brzy si uvědomili, že sloní matka nechala své slůně za sebou. Mladší lví samec se ujal vedení při pronásledování bezbranného slůněte. Oproti tomu starší samec lva jen stál a díval se , přičemž lvice také vypadala bez zájmu,“ dodal dále.